HAKKIMIZDA

Muğla’da bulunan ve Türkiye’nin en büyük tek bahçelerinden biri olma özelliğine sahip 590 dönümlük zeytinliğimizin ilk hasatından elde ettiğimiz yağ ile dünyanın en iyi yağlarının yayınlandığı “EVOO World Ranking 2019” listesinde yer aldık. Ürettiğimiz yağ uzmanların dikkatini çekecek kadar lezzetli ve kusursuz idi. Bize “Granpa” markasını kurumsallaştırma kararını verdiren de bu kalitede bir yağ üretmiş olmak. Ve ödüllerimiz her geçen yıl artarak devam ediyor.

2020 yılında Flos Olei Dünyanın En İyi 500 Zeytinyağı Listesine girdik.

2020 ve 2021 yıllarında Amerika, İtalya, Japonya, İsrail, İngiltere, Arjantin, Berlin, Kanada, Yunanistan ve Türkiye’den altın ve gümüş madalyalar kazandık.

2022 yılında ise bunlara ek olarak Japonya Uluslararası Zeytinyağı Ödülerinde BEST IN CLASS ödülüne layık görüldük. Yine bu yıl bizi en çok gururlandıran ise İsrail Uluslararası Zeytinyağı Ödüllerinde 650 marka arasında Granpa, ilk defa bir Türk Markası olarak Dünyanın En İyisi seçildi.

Granpa markasıyla katıldığımız her uluslararası yarışmadan ödüller kazandık ve heyecanımız gittikçe artıyor. Şimdi hedefimizde, kurumsal kimliğe sahip, aynı zamanda butik üretim yapabilen bir zeytinyağı markası olarak Türkiye’yi yurtdışında temsil etmek, daha da önemlisi Türkiye’nin bu piyasadaki değerini arttırmak için çalışmak var. Bu sistemin altyapısı ve uluslararası pazarlama becerisi, mücevher sektöründeki uzun süreli deneyimlerimizden besleniyor.

Tokuç ailesi olarak 2008 yılında Çanakkale’de kurduğumuz Tokuç Organik Tarım işletmesi ile ilk kez sektörümüzün dışına çıktık. O yıllarda Muğla’daki arazimize diktiğimiz 17000 Gemlik cinsi zeytin ağacının, günün birinde Granpa’yı doğuracağından da habersizdik. Amacımız sadece boş bir araziyi ağaçlandırmak ve eş dost için zeytin, zeytinyağı üretmekti. Geldiğimiz noktada uluslararası başarılar kazanmış bir zeytinyağı üretmek kadar, sağlıklı tarım ürünleri üretme ve tüketme konusundaki toplumsal bilincin arttığını görmek de bize umut veriyor.

2020 yılı itibariyle, arazimizde 17 bin genç Gemlik cinsi ağacı yanı sıra kesilmekten kurtarmak için taşıdığımız yüzlerce yaşlı dilmit, memecik cinsi zeytin ağacı ve ayrıca tozlama için az sayıda domat, kalamata, delice cinsi ağaç var. İyi tarım sertifikasına sahip yağlarımızın kimyasal analiz sonuçlarını da web sitemizde yayınlıyoruz. Arazimizde organik tarım sertifikasını almak üzere de çalışmalara başlamış bulunmaktayız.

Doğaya saygı ve sevgi duyan, temiz ve sağlıklı tarım yapmak için uğraşan herkesin yolunun açık olmasını diliyoruz.

Granpa! Sağlığa, mutluluğa, hayata…