HAKKIMIZDA

Muğla’da bulunan ve Türkiye’nin en büyük tek bahçelerinden biri olma özelliğine sahip 590 dönümlük zeytinliğimizin ilk hasatından elde ettiğimiz yağ ile dünyanın en iyi yağlarının yayınlandığı “EVOO World Ranking 2019” listesinde yer aldık. Ürettiğimiz yağ uzmanların dikkatini çekecek kadar lezzetli ve kusursuz idi. Bize “Granpa” markasını kurumsallaştırma kararını verdiren de bu kalitede bir yağ üretmiş olmak.

Granpa markasıyla katıldığımız her uluslararası yarışmadan ödüller kazandık ve heyecanımız gittikçe artıyor. Şimdi hedefimizde kurumsal kimliğe sahip, aynı zamanda butik üretim yapabilen bir zeytinyağı markası olarak Türkiye’yi yurtdışında temsil etmek, daha da önemlisi Türkiye’nin bu piyasadaki değerini arttırmak için çalışmak var. Bu sistemin altyapısı ve uluslararası pazarlama becerisi, mücevher sektöründeki uzun süreli deneyimlerimizden besleniyor.

Tokuç ailesi olarak 2008 yılında Çanakkale’de kurduğumuz Tokuç Organik Tarım işletmesi ile ilk kez sektörümüzün dışına çıktık. O yıllarda Muğla’daki arazimize diktiğimiz 17000 Gemlik cinsi zeytin ağacının, günün birinde Granpa’yı doğuracağından da habersizdik. Amacımız sadece boş bir araziyi ağaçlandırmak ve eş dost için zeytin, zeytinyağı üretmekti. Geldiğimiz noktada uluslararası başarılar kazanmış bir zeytinyağı üretmek kadar, sağlıklı tarım ürünleri üretme ve tüketme konusundaki toplumsal bilincin arttığını görmek te bize umut veriyor.

2020 yılı itibariyle, arazimizde 17 bin genç Gemlik cinsi ağacı yanı sıra kesilmekten kurtarmak için taşıdığımız yüzlerce yaşlı dilmit, memecik cinsi zeytin ağacı ve ayrıca tozlama için az sayıda domat, kalamata, delice cinsi ağaç var. İyi tarım sertifikasına sahip yağlarımızın kimyasal analiz sonuçlarını da web sitemizde yayınlıyoruz. Arazimizde organik tarım sertifikasını almak üzere de çalışmalara başlamış bulunmaktayız.

Doğaya saygı ve sevgi duyan, temiz ve sağlıklı tarım yapmak için uğraşan herkesin yolunun açık olmasını diliyoruz.

Granpa! Sağlığa, mutluluğa, hayata…


Granpa 2019 yılında dünyanın en iyi zeytinyağları listesine girdi.